…de gastrita
A venit durerea, acopera-mi stomacul cu ceva
C-o ranitidina sau poate mai bine cu o nos-pa..
Ma tem ca o sa-mi dai numai fiori
ca o sa-mi creasca aciditatea pana la nori,
ca ai sa te ascunzi intr-un pliu digestiv
si el, cu emotie, o sa ma doara la modul superlativ.
Si-atunci ma apropii de ceaiuri si zac
iau pilulele si le-nec in stomac.
Suier gastrita si o tratez si o prefac
intr-un mare fleac.
Păi ce faci, soro? Inaugurezi noul…anotimp? Sau îți expirau pilulele-n cutie și te-ai gândit să nu le irosești?
Fă-te bine, zic!
Dagatha: ei, as! El m-a inaugurat pe mine! :)))
Combinatia perfecta a dat rezultate. Vad c-a dat inapoi…dar cred ca pandeste! :)))
Uahahahahaa :))))))))) tare poezioara asta, poate te iau copywriter la no-spa 😀
Miorlau: :))) iti dau voie! :)))
Asta mai lipsea. Niste… ceva versuri pe teme de colecist :))
WhiteWolf: pai, vezi? Cum am gasit nisa cum am bagat ranitidina :)))))